Innovaatiokeskus

Innovaatiokeskus tarjoaa tutkimuksesta syntyvien keksintöjen, yritysyhteistyön ja liiketoiminnan kehittämisen palveluja Oulun yliopistossa ja Oulun ammattikorkeakoulussa.

Ota yhteyttä!

Oulun yliopiston innovaatiokeskuksen tiimi

Tiimin vetäjä

Jouko Uusitalo, Johtaja, jouko.uusitalo(at)oulu.fi, +358294488026

IPR ja Teknologian siirto

Maarit Jokela, Innovaatioasiamies, maarit.jokela(at)oulu.fi, +358294488066

Anne Orava, Sopimusasiantuntija, anne.orava(at)oulu.fi, +3585047 01697

Pekka Räsänen, Innovaatioasiamies, pekka.rasanen(at)oulu.fi, +358294488058

Liiketoiminnan kehittäminen

Janne Haverinen, Liiketoiminnan kehittämispäällikkö, janne.haverinen(at)oulu.fi, +358294488055

Niina Karvinen, Liiketoiminnan asiantuntija, niina.karvinen(at)oulu.fi, +358294483920

Markku Känsäkoski, Liiketoiminnan kehittämispäällikkö, markku.kansakoski(at)oulu.fi, +358294487506

Yritysyhteistyö

Maria Juurikka, yritysasiantuntija, maria.juurikka(at)oulu.fi, +358294487646

Petri Leukkunen, asiakkuuspäällikkö, petri.leukkunen(at)oulu.fi, +358294481162

Kaisa Still, asiakkuuspäällikkö, kaisa.still(at)oulu.fi, +358294488030

Oulun ammattikorkeakoulun innovaatiokeskuksen tiimi

Oulun ammattikorkeakoulun tiimi